Медицина

Концепцiя лiкарськоi дiяльностi

Кожен організм – це система, яка здатна за певних умов надійно функціонувати без медичної допомоги, лікарів та фармацевтів.

Крім хвороботворних джерел і патологічних процесів, в організмі постійно, одночасно і всупереч їм існує очевидна сила захисту і здоров'я, що називається саногенезом. Тому, крім лікування різних хвороб та їх профілактики, важливо створювати такі умови, за яких ці механізми здоров'я активізуються. Це – найскладніша проблема сучасності, оскільки не тільки медики, але й суспільство та окремі особи самі мають долучатися до створення цих умов.

Людина – триєдине системне ціле фізичного тіла, психічних функцій і духовної складової свого життя. Без людини, яка прагне бути здоровою, не існує людини, яка може бути здоровою.

Медична практика

Мою лікарську діяльність найліпше визначає фах «загальна практика – сімейна медицина». Саме цією справою я займаюся щоденно вже три десятиріччя.

За такий чималий час я також мав вузькопрофільні спеціалізації. Зокрема, з хірургії, клінічної імунології, санології та спортивної медицини, вертебрології, невроотології тощо.

Залежно від стану пацієнта і обставин я використовую майже всю лінійку лікарських засобів: фармакологічних, натуропатичних, гомеопатичних, фізіотерапевтичних та інших.

Новини
 • Приємно відчувати причетність до успіху! :)

  Медична і санологічна допомога нашим видатним спортсменам стає важливою частиною моєї професійної діяльності. Корекція харчування і навантажень у тренуваннях, реабілітація після травм і хірургічних втручань − той перелік проблем, у яких мені доводиться допомагати спортсменам, що прагнуть переможних висот.

  Андрій Ягодка − ліцензія на Олімпіаду-2016 у Ріо!

  Макс Бурсак − готується до бою за титул інтер­континентального чемпіона світу за версією WBO.

  Денис Берінчик − чемпіон Європи!

  // 24.04.2016

 • В "Edem Resort & SPA" пройшов семінар з санології

  В "Edem Resort & SPA" відбувся п'ятиденний семінар з санології. Тепер колектив розроблятиме концепт оздоровчої діяльності та рекреації з урахуванням вітчизняних наукових досягнень у вивченні здоров'я здорових.

  "Edem Resort" − майбутній осередок "індустрії здоров'я". В планах курорту − стати найсучаснішим оздоровчим центром в Україні і Європі, об'єднавши новітні технології рекреації, відновлення здоров'я, anti-aging, спорт і наукову базу санології. Побажаємо їм успіхів у визначені приоритетів задля цілеспрямованого формування здорової еліти!

  // 21.03.2016

 • Я одержав статус Викладача Metabolic Balance: Teacher training (ITT)

  З 2012 року я є офіційним представником в Україні програми зниження ваги та нормалізації обміну речовин Metabolic Balance (Інститут "Metabolic Balance GmbH & Co.KG", м. Ізен, Німеччина).

  До того ж, у травні 2013 року успішно склав іспит в Інституті Metabolic Balance та отримав сертифікат на право викладання даного курсу для сертифікації лікарів в Україні та інших країнах СНД.

  // 25.05.2013

 • Я проводжу молекулярно-генетичні тести

  З березня 2013 року у співпраці з Медичним центром "GerMedTech" (Одеса) я проводжу молекулярно-генетичні тести.

  Також налагоджено співпрацю з лабораторіями та фахівцями м. Києва, які займаються молекулярно-генетичними дослідженнями.

  // 01.03.2013

Здоров'я

Концепцiя Здоров'я

Визначень здоров'я чимало. Це, скоріш за все, означає, що цілком задовільного ще не існує…

Два твердження щодо здоров'я поділяють більшість дослідників:

1. Здоров'я – це самостійна категорія, а не просто стан, коли відсутні наявні хвороби чи відхилення.

2. Здоров'я залежить від самої людини в основному, а від медицини і соціальних чинників – тільки частково.

Концептуально важливим є те, що при всіх складнощах у визначенні здоров'я існує певний рівень, за якого в організмі не виникають ендогенні чинники захворювань і, власне, не розвиваються хронічні неінфекційні захворювання.


Декілька років тому я створив сайт «Я-ЗДОРОВ'Я», на якому міститься корисна інформація і практичні інструменти для зацікавлених в управлінні власним здоров'ям.

На сайті є можливість самостійно оцінити резерви свого організму і рівень свого здоров'я.

Сайт може бути корисним як для широкого загалу, так і для професійної медичної аудиторії.

Здорове харчування

Ми їмо, щоб жити, а не живемо, щоб їсти! Культ їжі може бути яким завгодно, але наша культура харчування влаштована так, що веде до ожиріння і його наслідків. І це при тому, що про основні засади здорового харчування зараз не знає хіба що лінивий або байдужий до цієї теми.

І хоча дієтологи, гігієністи та екотрофологи ще не сказали свого останнього слова стосовно здорового харчування, існує два твердження, які є загальноприйнятними. Інші десятки та сотні тверджень щодо здорового харчування завжди мають альтернативне тлумачення та змінюються з часом.

1. Їжа має бути якісною.
2. Харчування має бути персоніфікованим.


З наявних варіантів теорій харчування найбільш адекватною в науковому плані й за практичними результатами є німецька програма нормалізації обміну речовин Metabolic Balance. Вона науково обґрунтована та дозволяє учасникам не лише контролювати вагу, але й значно покращити стан здоров’я.

Програма відзначена багатьма нагородами в області дієтології, в тому числі Гарвардською.

Оздоровчий фiтнес

Рух – один з «трьох китів» здоров'я!

І не тільки тому, що еволюція зробила все можливе, аби ми багато та інтенсивно рухалися. Але й тому, що під час руху відбувається «підзарядка» мітохондрій – важливих внутрішньоклітинних органел, «акумуляторів» організму, які суттєво впливають на його життєздатність.

Рух викликає зміни важливих регуляторних складових організму – цитокінів, які призводять до гармонізації функцій різних систем заради забезпечення їх оптимальнішої взаємодії, поліпшення імунологічного статусу, синхронізації ритмів тощо. До того ж, рух здатен у відчуттях викликати феномен, який називають «м’язовою радістю»...


В 2016 році я заснував Студію оздоровчого фітнесу «Doctor FIT». Тут відкриті групи оздоровлення, програми тренувань яких базуються на науковому підході до управління здоров'ям і підвищення його рівня.

Також в Студії впроваджені реабілітаційні програми: компенсаційна фітнес-програма "Анти-сколіоз", програма відновлення функцій колін після травм "Коліна FIT", гімнастика Хаду для спини і суглобів.

Точка зору
Для зупинки листання наведіть і тримайте "мишу" над відповідним розділом.

Почитати
 • «ЧЕЛОВЕК: Эволюция. Здоровье. Бессмертие.»

  Під такою назвою у 2014 році вийшла книга професора, засновника української школи санології Геннадія Леонідовича Апанасенка у співавторстві зі мною.

  В цій книзі представлена проблема, значущість якої поки не усвідомлюється ні наукою, ні громадськістю, – біологічна деградація виду Homo sapiens. Вона проявляється епідемією хронічних неінфекційних захворювань, прискореним темпом старіння, порушенням репродуктивної функції, народженням ослабленого потомства тощо.

  В книзі викладені науково-практичні основи профілактики захворювань, в основі яких – управління здоров'ям індивіда.

  Детальніше про книгу...

 • «Биологическая деградация HOMO SAPIENS: пути противодействия»

  У цій книзі представлені докази біологічної деградації виду Homo sapiens у сучасних умовах соціальної еволюції (зниження життєздатності популяції, епідемія хронічних неінфекційних захворювань, передчасне старіння й ін.). В основі цих процесів – зниження стійкості (енергопотенціалу) термодинамічної системи, що лежить в основі життя.

  Вирішенням цієї проблеми може бути заснування нового напряму в охороні здоров'я – первинної індивідуальної профілактики хронічних неінфекційних захворювань. В його основі – управління здоров'ям індивіда. В книзі викладено науково-практичні основи такої стратегії, окреслено основні позиції теорії індивідуального здоров'я: сутність індивідуального здоров'я, дефініція з операційним критеріями, можливості кількісної оцінки, основні феномени.

  Детальніше про книгу...

Подивитися i послухати
 • Про імунитет, здоров'я та спосіб життя

  // "Київський ранок" ЦК, 28.11.2018

  Моя група 60+

  // Студія оздоровчого фітнесу, 2017

 • Про імунитет

  // "Громадська приймальня", 31.07.2013

  Про загартовування

  // Телеканал "Соціальна країна", 07.11.2014

 • Про фізичне навантаження для школярів

  // "Cніданок з 1+1", ТК "1+1" 03.03.2015

  Про те, як зберегти та укріпити здоров'я

  // Телеканал "Соціальна країна", 07.11.2014

 • ГРИП: його лікування та профілактика

  // "Власний погляд", телеканал "Рада" 03.12.2012

  Ділюсь своєю думкою про "моржування" і загартування

  // Телеканал "Соціальна країна", 2011

 • Про цукровий діабет

  // "Година здоров'я", радіостанція "Промінь", 2012

  Сезонне переведення часу: вплив на здоров'я

  // "Время", ТРК "ОНТ" (Беларусь), 14.02.2011

 • Хто такий лікар-санолог

  //"Індустрія здоров'я", "DobroTV", 2012

  Про імунитет

  // "Година здоров'я", радіостанція "Промінь", 2012

Рекомендую
 • "Я-ЗДОРОВ'Я" - інформаційний ресурс для зацікавлених здоров'ям

  Головний парадокс сучасної медицини полягає в тому, що, ставлячи за мету досягнення здоров'я, вона займається хворобами. Але з часом людство не стає здоровішим, воно просто більше й більше знає про хвороби, краще й краще вміє їх лікувати.

  "Я-ЗДОРОВ'Я" - це інформаційний портал, на якому здоров'я людини розглядається як внутрішній ресурс організма, що протидіє захворюванням та є основою довгого та активного життя. На сайті представлені інформація та інструменти, за допомогою яких кожен, хто цікавиться своїм здоров'ям, може самостійно оцінити резерви свого організму і рівень здоров'я.

  Сайт є корисним як для широкого загалу, так і для професійної медичної аудиторії.

  Якщо ви хочете бути здоровими – займайтеся своїм ЗДОРОВ'ЯМ! А хвороби залишіть лікарям.

  Сайт про здоров'я "Я-ЗДОРОВ'Я"

 • Студія оздоровчого фітнесу "Doctor FIT"

  Оздоровчі заняття та фітнес-тренування в малих групах або індивідуально для людей будь-якого віку і будь-якої фізичної підготовки.

  Оздоровчі методики:
  - Гімнастика Хаду (для спини і суглобів);
  - Програма відновлення функції колін "Коліна FIT";
  - Група "60+".

  Фітнес-тренування:
  - Функціональні тренування;
  - TRX & RIP;
  - Пілатес;
  - Стретчинг.

  Власне я веду групи "Коліна FIT", "60+" та індивідуальні оздоровчі та реабілітаційні тренування.

  Перейти на сайт Студії "Doctor FIT"

 • Metabolic Balance® – індивідуальна концепція харчування

  Metabolic Balance® – це індивідуальна система харчування, яка дозволяє регулювати обмін речовин та енергії в організмі за умови її правильного застосування.

  Нині ця програма є однією з найбільш результативних оздоровчих програм у світі. Вона науково обґрунтована та дозволяє учасникам не лише контролювати вагу, але й значно покращити стан здоров’я.

  Програма розповсюджена у 54 країнах світу і її учасниками стали більш ніж 1,7 млн людей. Вона відзначена багатьма нагородами в області дієтології, в тому числі Гарвардською.

  В Україні програма впроваджена мною з 2012 року.

  Детальніше про програму Metabolic Balance®